Práce u nás i v zahraničí

Brigády v zahraničí

Práce a brigády v zahraničí se stávají stále populárnější. Rozhodně se není čemu divit, protože zahraničí láká nejen na vysoké výdělky, ale i na dobré pracovní podmínky. Sehnat dobrou a dobře placenou brigádu v zahraničí není ale vůbec jednoduché. I to je důvodem, proč se stále většina studentů raději spolehne na služby různých agentur, které práci v zahraničí zprostředkovávají.

Pokud se o letních prázdninách chystáte do zahraničí na brigádu, neměli byste nic podcenit, což platí už jen v rámci samotného vybírání brigády a shánění dobré agentury. Proč je tak důležité, aby byla agentura spolehlivá? Služby agentury zcela pochopitelně nejsou zadarmo a tak si při jejím shánění dejte dobrý pozor na to, kolik ve finále agentuře ze svého výdělku odvedete. Snadno by se vám totiž mohlo stát, že získáte jen zkušenosti, ale nikoli peníze.

O práci v zahraničí je velký zájem a i z tohoto důvodu je vhodné, abyste s jejím sháněním začali alespoň několik měsíců dopředu.

Mimo jiné se budete muset na cestu do zahraničí dobře připravit. A to nemluvíme jen o balení kufrů a nakupování nezbytností na poslední chvíli. Především jde o administrativu – zajistit si pas, informovat se o pojištění atd. Dvojnásobek starostí padne na vaše bedra v případě, že budete vše shánět na vlastní pěst a agenturu úplně vypustíte. Pravdou je, že s agenturou si ušetříte celou řadu starostí. Obrovskou výhodou je, pokud má agentur pobočku i v místě, kam se na brigádu chystáte. V případě jakéhokoli problému se totiž můžete na agenturu obrátit v jiné zemi.

Agentura vám zároveň poskytne veškeré informace, které se týkají pobytu v cizí zemi. Například zda musíte mít v dané zemi pracovní povolení, musíte odvádět daně nebo jak je to vlastně s pojištěním. V případě shánění brigády na vlastní pěst padají veškeré tyto starosti na vaši hlavu.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Studentské brigády a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.