Práce u nás i v zahraničí

Podpora v nezaměstnanosti 2013

Stát se to může hned. Stačí jedna chyba v práci nebo snižování stavů ze strany zaměstnavatele a jste bez práce. Vzhledem k nutnosti odvádět zdravotní pojištění, budou vaše první kroky směřovat na Úřad práce, který za vás bude po dobu ztráty zaměstnání, pojištění odvádět. Jak je to ale s podporou, které by se vám ze strany státu mělo dostat? Nárok na ni rozhodně nemá každý nezaměstnaní, pro přiznání podpory je nutné splňovat hned několik podmínek. Bez nich nedostanete ani korunu.

Podmínky pro přiznání podpory 2013

Podmínky pro získání podpory se za posledních několik let nijak výrazně nezměnily.

V první řadě je nejdůležitější, aby uchazeč o zaměstnání, který žádá o podporu během posledních dvou let, odváděl na důchodovém pojištění peníze alespoň po dobu 12 měsíců. Tzn. z dvou let je nutné odpracovat jeden rok a pak vzniká nárok na podporu. Doba pojištění je započítávány i v případě, že uchazeč odváděl pojištění formou jakéhokoli důchodu. Výše výdělku z minulých let hraje značnou roli i ve výši částky, které se vám na podpoře dostane. První dva měsíce má uchazeč nárok na 65% průměrného měsíčního výdělku, po dvou měsících se pochopitelně příspěvek rapidně snižuje.

Nutno podotknout, že i v případě, že nemáte nárok na příspěvek v nezaměstnanosti, můžete být nadále hlášeni na Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Finanční ohodnocení a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.