Práce u nás i v zahraničí

Měsíční archív: Září 2013

Brigády v zahraničí

Práce a brigády v zahraničí se stávají stále populárnější. Rozhodně se není čemu divit, protože zahraničí láká nejen na vysoké výdělky, ale i na dobré pracovní podmínky. Sehnat dobrou a dobře placenou brigádu v zahraničí není ale vůbec jednoduché. I to je důvodem, proč se stále většina studentů raději spolehne na služby různých agentur, které práci v zahraničí zprostředkovávají.

Pokud se o letních prázdninách chystáte do zahraničí na brigádu, neměli byste nic podcenit, což platí už jen v rámci samotného vybírání brigády a shánění dobré agentury. Proč je tak důležité, aby byla agentura spolehlivá? Služby agentury zcela pochopitelně nejsou zadarmo a tak si při jejím shánění dejte dobrý pozor na to, kolik ve finále agentuře ze svého výdělku odvedete. Snadno by se vám totiž mohlo stát, že získáte jen zkušenosti, ale nikoli peníze.

O práci v zahraničí je velký zájem a i z tohoto důvodu je vhodné, abyste s jejím sháněním začali alespoň několik měsíců dopředu.

Mimo jiné se budete muset na cestu do zahraničí dobře připravit. A to nemluvíme jen o balení kufrů a nakupování nezbytností na poslední chvíli. Především jde o administrativu – zajistit si pas, informovat se o pojištění atd. Dvojnásobek starostí padne na vaše bedra v případě, že budete vše shánět na vlastní pěst a agenturu úplně vypustíte. Pravdou je, že s agenturou si ušetříte celou řadu starostí. Obrovskou výhodou je, pokud má agentur pobočku i v místě, kam se na brigádu chystáte. V případě jakéhokoli problému se totiž můžete na agenturu obrátit v jiné zemi.

Agentura vám zároveň poskytne veškeré informace, které se týkají pobytu v cizí zemi. Například zda musíte mít v dané zemi pracovní povolení, musíte odvádět daně nebo jak je to vlastně s pojištěním. V případě shánění brigády na vlastní pěst padají veškeré tyto starosti na vaši hlavu.

Vložil Studentské brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář

Brigády pro studenty

Brigády jsou ideálním řešením pro všechny studenti, kteří si potřebují vydělat na běžné studentské výdaje. Ať už máte zájem o stálou brigádu, díky které si během celého roku můžete přijít na slušné peníze, nebo snad jen o brigádu sezónní, která pro vás bude aktuální hlavně o letních prázdninách, zaručeně ji můžete celkem bez problémů najít. Pokud budete shánět a hledat s předstihem. Ptáte se, jak na to?

Zcela pochopitelně je nejlepším a hlavně nejdostupnějším zdrojem právě internet, kde si můžete bez problémů vyhledat práci nebo brigádu podle jednotlivých kritérií. Prakticky všechny inzertní servery, které jsou u nás k dispozici nabízí hledání podle jednoduchého vyhledávače, do kterého může každý student zadat, o jakou brigádu by se mělo jednat, kde by měla být nebo v jakém oboru by měla být nabízena. Pochopitelně i studenti by si měli vybírat brigády podle svých zkušeností a taky možností.

Najít v dnešní době opravdu dobrou brigádu, za kterou byste navíc byli i dobře zaplaceni, není vůbec jednoduché. Zájemců je až moc a nabídek naopak poměrně málo. Nejlépe se hledají tzv. sezónní brigády – obsluha v restauracích nebo kavárnách, které jsou samozřejmě snadno dostupné před letními prázdninami. Jsou navíc výhodné pro všechny – brigádník si snadno něco vydělá k dobru a pro zaměstnavatele je článkem bez příliš vysokých nákladů. Ani u sezónních brigád byste ale nic neměli nechat náhodě a nebrat je na lehkou váhu. Pokud se jako brigádník dostatečně osvědčíte, některé podniky s vámi mohou počítat i na další rok nebo můžete o víkendech či ve volných chvílích během týdne vypomáhat. To pochopitelně vede jednak k vyšším výdělkům, ale i zkušenostem, které si následně můžete zapsat do životopisu. Pamatujte, že čím víc zkušeností máte, tím atraktivnější se stáváte na trhu práce.

Pamatujte, že i brigádu je nutné vybírat podle toho, zda si myslíte, že ji časově i co do náročnosti zvládnete.

 

Vložil Studentské brigády | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Zákoník práce 2013 úplné znění

Zákoník práce nepřinesl začátkem roku 2013 tak výrazné změny, jako například rok minulý. Během roku 2012 jsme se dočkali opravdu výrazným změn, které výrazně zasáhly jak zaměstnance, tak i samotné zaměstnavatele. V roce letošním jsme se mohli naopak setkat s velmi výraznými změnami týkající se zejména občanského zákoníku, který po několika letech prošel opravdu výraznou obměnou. Naopak zákoník práce prošel spíš takovou kosmetickou dodělávkou, která jen doladila jednotlivé zákony a podmínky na trhu práce.

Zákoník práce stanovuje podmínky práce, které jsou platné jak pro zaměstnance, tak i pro zaměstnavatele.

Stanovuje podmínky na pracovišti, udává informace o výpovědích i smlouvách. Jednotlivých bodů je opravdu hodně a nelze je všechny ani vyjmenovat. Pojďme se tedy podívat na pár změn, které přinesl zákoník práce 2013.

  • nové výpovědní důvody – zaměstnavatel může dát svému zaměstnanci výpověď bez udání jakéhokoli důvodu, ale jen v případě, že mu poskytne odstupné. Odstupné v tomto případě činí 1,25 násobku platu zaměstnance, přičemž je nutné brát ohled na jednotlivé odpracované roky u onoho zaměstnavatele
  • dohody o provedení práce – zde se změny týkají zejména stanovených limitů u smluv na dohodu o provedení práce. Zaměstnanec od nového roku 2013 může u jednoho zaměstnavatele odpracovat až 300 hodin ročně. Pokud si zaměstnanec měsíčně vydělá více, jak 10 000,- Kč, pak je nucen ze své mzdy odvádět veškeré pojištění
  • čerpání dovolené – podmínky se změnily i v rámci čerpání dovolené, která je stanovena na čtyři týdny. Dovolená by měla být zaměstnancem vyčerpána ještě v tom roce, pro který náleží a zaměstnavatel musí schválit dobu, kdy může být dovolená čerpána
  • nárok na odstupné – nárok na odstupné má každý zaměstnanec, ale jen v některých případech, které jsou navíc v souladu se zákoníkem práce. Od roku 2013 ale platí, že ti zaměstnanci, kteří jsou u stejného zaměstnavatele zaměstnáni méně jak dva roky, dostanou podstatně nižší odstupné než zaměstnanci, kteří u stejného zaměstnavatele pracují například pět let
Vložil Zákoník práce a nabídka práce | Štítek , , , , | Zanechat komentář