Práce u nás i v zahraničí

Měsíční archív: Květen 2013

Nabídka práce u nás

Jste bez práce a potřebujete co nejrychleji nějakou sehnat? Nevíte kde, jak ani jakým způsobem postupovat při hledání? Tak zoufejte, poradíme vám!

Důležité je, abyste hledali několik hodin denně. Rozhodně nesmíte během hledání práce podléhat lenošení a během chvilky se podívat, zda se neobjevila nějaká nová pracovní pozice. Je třeba hledat třeba 6-8 hodin denně, prověřit důkladně všechny nabídky a hlavně hledat intenzivně. S tím souvisí i seznam, který byste si měli sami vytvořit. Je třeba si pamatovat nebo lépe, napsat si, jaké společnosti už jste oslovili a kam už jste poslali životopis.

Není vhodné posílat jeden životopis například na třikrát do jedné a té samé společnosti. Společně se životopisem si sestavte podle internetových rad i motivační dopis, který je mnohdy vyžadován stejně, jako fotografie. Volte pasovou, nikoli fotku z vaší poslední dovolené s rodinou. Není to vhodné.

Životopis i motivační dopis byste měli zpracovat co nejlépe, protože na jeho základě vás později vyzve zaměstnavatel k pohovoru. Buďte struční, ale všeho s mírou. Druhá strana se o vás a hlavně vašich schopnostech musí něco dozvědět a být si jisti, že jste to právě vy, kdo by mohl být vhodným kandidátem na danou pozici. Na závěr byste rozhodně neměli podceňovat ani samotný pohovor. Ten vám totiž otevře dveře do nového zaměstnání a měli byste se na něj dostatečně připravit. A to i na otázky zejména z profesního života, která vám během pohovoru budou pokládány.

Vložil Nabídka práce | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nabídka práce Praha a okolí

Praha je srdcem Evropy a největším městem u nás. Možná i z tohoto pohledu by se na první pohled mohlo zdát, že nabídka práce je zde zcela neomezená. Ale ani Prahu není možné nafouknout a tak je zde současně s nabídkami na práci i vysoká nezaměstnanost. Práci i brigádu je v Praze nutné hledat opravdu pečlivě a hlavně intenzivně. A všichni si velmi dobře uvědomujeme, že najít práci je v dnešní době velmi těžké, ale není to nemožné. Zvlášť, pokud máte k dispozici spolehlivé internetové stránky, kde je aktuální inzerce práce.

Annonce inzerce práce 

Na stránkách Annonce najdete jen aktuální nabídky práce, které jsou v současné době nabízeny. A věřte, že je rozhodně z čeho vybírat. Annonce je navíc veřejně a zcela volně přístupná a nemusíte se tak nikam registrovat nebo dokonce platit poplatky za prohlížení. Stačí si jen vyhledat tyto stránky a podívat se, která práce nebo brigáda by vám seděla jako ušitá na míru. Rozhodně se mezi rozsáhlou nabídkou prací v Praze najde alespoň jedna, ta vaše vysněná.

Při hledání práce je ale nutné myslet skutečně na všechno. Předem si proto nezapomeňte vypracovat motivační dopis a samozřejmě i životopis, který o vás mnohé řekne. Bez životopisu rozhodně na žádný inzerát ani nemá cenu odpovídat, protože životopis je to, co zaměstnavatel požaduje.

A až po pohovoru si bude naprosto jist, že právě vy jste ta pravá pomocná síla, kterou do svého týmu potřebuje.

Vložil Nabídka práce | Štítek , , , | Zanechat komentář

Annonce práce v zahraničí

Pokud jste se nadobro rozhodli, že vyrazíte za prací do zahraničí, pak je na čase, abyste začali onu vysněnou práci shánět. A to dlouhou dobu dopředu, protože nikdy není jisté, zda budete na onu pozici na 100% přijati. Jsou hned dvě možnosti, jak si v zahraničí najít práci. Buď se svěříte do rukou personální agentury a tak se vyhnete jakémukoli zařizování včetně shánění samotné práce, nebo se raději spolehnete sami na sebe a vše si tak vezmete na vlastní bedra. Ani to není v dnešní době špatným řešením, protože najít odpovědnou, solidní a hlavně spolehlivou agenturu, která vše udělá za vás, je v dnešní době velmi obtížné, nikoli nemožné.

Jedním z míst, kde si začít shánět práci nebo brigádu v zahraničí jsou i internetové stránky s inzercí Annonce. Právě zde se můžete informovat o tom, jaké jsou aktuální nabídky na trhu práce a to jak u nás, tak i v zahraničí. Vybrat si zde můžete práce od lékařů až po práci v pohostinství. A věřte, že zkušeností, které v zahraničí načerpáte, rozhodně nebudete litovat. Právě naopak.

Odstěhovat se do cizí země je velký životní krok, který vyžaduje spoustu obětí. Na jednu stranu se osamostatníte, ale je třeba myslet i na to, že opustíte na nějakou dobu své přátele, rodinu a vzdáte se svých denních zvyků a rituálů.

Na druhou stranu je ale velmi dobře známo, že v zahraničí si přijdete na pěkné peníze a navíc se znalostmi jazyka se značně zvýší vaše uplatnění na trhu práce.

Vložil Bez znalosti jazyka, Kam za prací | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v zahraničí bez znalosti jazyka

Znalost jazyka je v dnešní době nutná, o tom není pochyb. A chcete-li se ve svých dosavadních znalostech opravdu zdokonalit, pak je pro vás pochopitelně nejlepší odcestovat do zahraničí. Jen tak totiž poznáte nové lidi a hlavně načerpáte zcela nové zkušenosti. Ale jako úplný neználek světových jazyků budete mít poměrně velký problém v mnoha zemích.

U některých profesí se bez znalostí místního jazyka rozhodně neobejdete. Jsou tím myšleny hlavně ty, u kterých je komunikace mezi lidmi bezprostředně nutná. Jde o práce a brigády jako jsou pečovatelky o seniory v cizích zemích, au-pair, prodavačky nebo zaměstnanci hotelech, zde je pochopitelně znalost jazyka na místě. Bez jazyka se ale obejdete například v práci jako je řidič. Zde se rozhodně spokojíte se základy a plynule se naučíte mluvit během výkonu práce a za pomoci komunikace s kolegy nebo přáteli, které si v zemi najdete.

Důležitá je pro některé profese i znalost odborných slov a termínů. Jde o práci ve zdravotnictví a jiných specifických oborech, které vyžadují jednak znalosti jazykové, ale i odborné a to včetně vzdělání a praxe v daném oboru. Práci bez znalosti jazyka je ale mimo jiné možné poměrně dobře sehnat jak v Německu, Rakousku, tak i například Anglii. Záleží ale hlavně na tom, jak daleko jste ochotni se odstěhovat na nějakou dobu za prací, jaké základy jazyka máte a jaká práce se aktuálně naskytne.

Vložil Bez znalosti jazyka | Štítek , , , | Zanechat komentář