Práce u nás i v zahraničí

Měsíční archív: Duben 2013

Agentury práce v zahraničí bez znalosti jazyka

Práce a brigády v zahraničí nejsou ani zdaleka takovým problémem, jako tomu bylo v minulosti. Pravdou je, že pokud se svěříte do rukou personální agentury, pak vám odpadají veškeré starosti s vyřizováním, ale i se samotným sháněním práce. Agentura to zkrátka a dobře udělá za vás. Ovšem jak která a navíc za jakou cenu.

Agentura, která vám zprostředkovává práci, by vám už předem měla sdělit, zda vůbec bez znalosti jazyka máte nějakou šanci a to nikoli zde v České republice, ale ihned po příjezdu do zahraničí. Například u brigád se velmi často můžete setkat s požadavkem, že pro výkon recepční na hotelu v zahraničí je nutné umět jen základy angličtiny. Mnohdy to ale nemusí být pravda a ihned po příjezdu do cizí země se vám může dostat nepříjemného překvapení. I tohle je důvod, proč si vybírat seriózní agenturu.

Agentuře byste navíc neměli platit žádné poplatky. Ať si kdo chce, co chce, říká, agentuře odvádí poplatek zaměstnavatel, který hledá nové zaměstnance nebo výpomoc na brigádu.

Nikoliv vy, jako osoba, která práci hledá. Na to je třeba myslet už při první návštěvě agentury a zmínce o cenách a službách. Agentura by vám zároveň měla zajistit i ubytování a veškeré doklady, které budete potřebovat před odjezdem. Je pochopitelné, že cestu tam i zpět si sami zaplatíte, ale o peníze si agentura nesmí říct předem a to ještě před tím, než vám vůbec nějakou práci sežene.

Vložil Bez znalosti jazyka, Práce v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Pečovatelka v Rakousku

O práci pečovatelky v Rakousku je velký zájem. V prvopočátku je třeba podotknout, že v případě pozice pečovatelky se nejedná o au-pair, tedy studenta, který se v rodině stará o děti a celkový chod domácnosti v době, kdy jsou dospělí ve svém zaměstnání. Tato práce obnáší zejména péči o děti, vyzvedávání je ze školy, školy, kroužků, úklid domácnosti, vaření a následně přípravu na druhý den s dětmi. Pokud se ale mluví o pečovatelce, pak je zapotřebí vzdělání a patřičné praxe. Jedná se o práci, kdy je zajišťována péče o osobu, která si během dne i noci neporadí s běžnými věcmi sama. Jde o práci na 24 hodin denně a to včetně úklidu, vaření a veškeré péče, kterou daná osoba vyžaduje.

Práce pečovatelky v Rakousku je poměrně náročná, ostatně stejně, jako je tomu u nás. Péči je nutné zajistit po celý den i noc včetně všeho dalšího, co do běžného života patří. Vám se tak dostane dobrého finančního ohodnocení a navíc i ubytování a stravy. K práci je většinou nutný buď živnostenský list, nebo vám rodina bude platit veškeré pojištění a vy si tak budete muset v Rakousku odvádět daň. Práce pečovatelky je poměrně velký závazek a rozhodně se nejedná o nenáročnou práci, u které byste si kdoví jak oddychli. Vhodnými kandidáty jsou v tomto případě jak muži, tak i ženy, praxe a vzdělání je podmínkou stejně, jako znalost jazyka na pokročilé úrovni.

Vložil Práce Rakousko, Práce v zahraničí | Štítek , , , | Zanechat komentář

Brigáda v Rakousku

Každý student se může rozhodnout, zda vyrazí do zahraničí na brigádu nebo si raději sežene něco tady v místě svého bydliště. Všechno má samozřejmě své pro a proti, vždy je ale dobré rozmyslet se dlouhou dobu dopředu a za rozhodnutím si stát. Brigády v Rakousku jsou perfektním řešením hlavně z hlediska výdělku. Studenti si zde mohou vydělat slušné peníze, podívají se do cizí země a navíc se dokonale naučí jazyk, jehož základy musí ještě před nástupem na brigádu ovládat.

Hledání brigády v Rakousku není složité už jen, co se týče vzdálenosti. Pravdou ale je, že svěřit se do rukou personální agentury rozhodně není na škodu. Agentuře rozhodně nic neplaťte, protože veškeré poplatky odvádí zaměstnavatel. A předem si ověřte, že vaše vybraná agentura má povolení od ministerstva. Pokud dáte na naše rady a opravdu se svěříte do rukou personální agentury, pak se nemusíte obávat toho, že byste nadále museli vynaložit větší úsilí. Agentura vám najde jak ubytování, tak vám zajistí dokonce i dopravu – do Rakouska je možné dopravit se vlastním vozem, což je v tomto případě nejjednodušším řešením. Nemáte-li brigádu, do které musíte chodit o víkendech, pak můžete bez problémů jezdit na víkendy domů.

A cestování vám z Rakouska do České republiky rozhodně nezabere příliš moc času.

Vložil Na brigádu, Práce Rakousko | Štítek , , , | Zanechat komentář

Podnikání v Rakousku

Rakousko je v oblasti podnikání velkým lákadlem. Dají se zde vydělat perfektní peníze, Rakousko je co by kamenem dohodil a podmínky pro podnikatele jsou zde velmi dobré. Navíc si zde můžete firmu založit velmi rychle, dokonce rychleji než je tomu u nás, což značně hraje do karet. Založení firmy v Rakousku není ani zdaleka tak otravný proces, jako je tomu nás.

V první řadě je nutné specifikovat, v jaké oblasti budete podnikat (možnosti jsou stanoveny místními zákony společně s podmínkami pro založení dané podnikatelské činnosti). V Rakousku jsou rozlišovány celkem tři různé typy podnikatelské činnosti, ze kterých si může budoucí podnikatel vybírat. Prvním z nich jsou živnosti – pekař, truhlář, řezník, maskér, apod. Zde jsou vyžadovány profesní zkoušky, odborná kvalifikace nebo dokonce požadované vzdělání.

Druhý typ jsou činnosti, kde jsou vyžadovány odborné nebo manažerské zkoušky a lze mezi ně zařadit práce jako je velkoobchod nebo maloobchod, kosmetičky, provozování restaurace nebo pojišťovací poradci. Nakonec se jedná o neregulované volné činnosti, což jsou všechny, které podléhají speciálním úpravám podle rakouského Živnostenského práva, není vyžadováno žádné vzdělání, ani zkouška.

Pracovníci na místních úřadech jsou ale velmi ochotní, a pokud byste si snad s něčím nevěděli rady, rozhodně se na ně můžete obrátit.

Pro založení podnikání v Rakousku je ale nutné znát jazyk, bez kterého se rozhodně neobejdete už jen na samotném úřadě.

Vložil Práce Rakousko | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Práce v Německu Bavorsko

Chcete-li si vydělat až dvojnásobek toho, co byste za odvedenou práci dostali u nás, pak je pro vás ideálním místem pro práci právě Bavorsko. Nabízí širokou škálu volných pracovních míst, navíc příjemné prostředí a samozřejmě zajímavé finanční ohodnocení. Bavorsko navíc Čechy vítá s otevřenou náručí. Tak proč to nevyzkoušet?

Pravdou je, že Češi se příliš do stěhování za prací nehrnou. Ale pokud není zbytí a naskytne se příležitost, nikdo z nás zaručeně nebude sedět doma.

Možná vám ale nebude vadit každodenní dojíždění, případně možná natrefíte na práci, do které budete muset dojíždět jen několikrát do týdne. V takovém případě stěhování ani nemusíte podniknout, ale jen čas od času sednout do auta a vyrazit do Bavorska.

Práce v Bavorsku je velmi dobře finančně ohodnocena a rozhodně si zde každý přijde na své. Každá práce má pochopitelně své podmínky, kterým se rozhodně nevyhnete ani tady. Jednou z nich a tou nejdůležitější je znalost jazyka. Vaše jazykové znalosti budou dokonale prověřeny dokonce už při pohovoru, který budete muset absolvovat. Dále je pochopitelně podmínkou – stejně jako u nás, vzdělání nebo praxe v daném oboru. Například stojíte-li o práci kuchaře či lékaře, pak je vzdělání podmínkou. Často se stává, že zaměstnavatelé zajišťují pro své zaměstnance i ubytování za minimální poplatek a v blízkosti samotného výkonu práce.

Vložil Za prací do Německa | Štítek , , , | Zanechat komentář

Průměrná mzda v Německu

Všichni velmi dobře víme, že životní úroveň v Německu je velmi vysoká. A průměrná mzda je zde zcela někde jinde, než je tomu u nás. I to je důvodem, proč se někteří z nás začali více zajímat o práci v Německu a jsou ochotni se do Německa za každou cenu i odstěhovat. Dostane se jim tam mnohem lepších pracovních podmínek a pochopitelně i lepšího finančního ohodnocení.

Průměrná mzda pro rok 2012 činila v případě práce na plný úvazek celých 43 930 euro, to je asi 3 700 euro za měsíc. Výše platů se v Německu pochopitelně, jako je tomu u nás, liší i zaměstnáním, které máte a pracovní pozicí, na které se nacházíte.

Nejvyšších platů se mohou dočkat zaměstnanci v bankovním sektoru, v pojišťovnách, naopak nejnižší platy mohou zaměstnanci očekávat hlavně v restauracích, v pohostinství celkově.

Od výše mzdy se odráží i výše daně, kterou z příjmu odvádí každý v Německu hlášený občan. Máte-li nízké příjmy, pak je i daň pro vás podstatně nižší, než je tomu u lidí pobírajících vysoké platy. V Německu navíc nenarazíte jen na daň jako takovou, ale i tzv. daň solidarity, která činí 5,5% ze sazby daňového základu.

V rámci povinného pojištění platí v Německu podmínky stejné jako u nás. Z platu je nutné odvádět jak zdravotní, tak i sociální a důchodové pojištění.

Vložil Finanční ohodnocení, Kam za prací | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v Německu řidič

O práci v Německu je velký zájem. Není se čemu divit, Německo je doslova za bukem, pracovní podmínky jsou velmi dobré a navíc finanční ohodnocení, o takovém by se mnohým z nás v České republice ani nezdálo. Není se tak čemu divit, že někteří z nás by práci v Německu brali levou zadní.

V Německu je možné pracovat na řadě míst a zajímat se prakticky o každou pracovní pozici. Místo řidiče rozhodně není na škodu a zajímat se o něj může téměř každý, pokud splňuje podmínky zaměstnavatele.

O místo řidiče se mohou ucházet hlavně ti, kdo mají v tomto směru patřičné zkušenosti. Jako řidiči už pracovali a jejich jazykové znalosti jsou rovněž na pokročilé úrovni. Bez praxe a znalostí jazyka se prostě v tomto oboru a navíc v Německu, rozhodně neobejdete.

Jako řidiči se vám v Německu dostane velmi zajímavého finančního ohodnocení, nad kterým rozhodně nelze jen tak mávnout rukou. Je třeba ale učinit několik kroků v případě, že budete na tuto pracovní pozici v Německu přijati. Jednak je to pojištění, ze kterého se musíte odhlásit a přihlásit se k němu v Německu – většinou to ale dělá zaměstnavatel, dále je to ubytování a povolení k pobytu, které si budete muset zajistit v případě, že v Německu budete žít delší dobu.

Vložil Za prací do Německa | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Podpora v nezaměstnanosti 2013

Stát se to může hned. Stačí jedna chyba v práci nebo snižování stavů ze strany zaměstnavatele a jste bez práce. Vzhledem k nutnosti odvádět zdravotní pojištění, budou vaše první kroky směřovat na Úřad práce, který za vás bude po dobu ztráty zaměstnání, pojištění odvádět. Jak je to ale s podporou, které by se vám ze strany státu mělo dostat? Nárok na ni rozhodně nemá každý nezaměstnaní, pro přiznání podpory je nutné splňovat hned několik podmínek. Bez nich nedostanete ani korunu.

Podmínky pro přiznání podpory 2013

Podmínky pro získání podpory se za posledních několik let nijak výrazně nezměnily.

V první řadě je nejdůležitější, aby uchazeč o zaměstnání, který žádá o podporu během posledních dvou let, odváděl na důchodovém pojištění peníze alespoň po dobu 12 měsíců. Tzn. z dvou let je nutné odpracovat jeden rok a pak vzniká nárok na podporu. Doba pojištění je započítávány i v případě, že uchazeč odváděl pojištění formou jakéhokoli důchodu. Výše výdělku z minulých let hraje značnou roli i ve výši částky, které se vám na podpoře dostane. První dva měsíce má uchazeč nárok na 65% průměrného měsíčního výdělku, po dvou měsících se pochopitelně příspěvek rapidně snižuje.

Nutno podotknout, že i v případě, že nemáte nárok na příspěvek v nezaměstnanosti, můžete být nadále hlášeni na Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání.

Vložil Finanční ohodnocení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce ve Velké Británii

Práce v zahraničí je výhodou zejména co do zkušeností, které během pobytu získáte. Práce ve Velké Británii jsou zároveň jedny z nejzajímavějších a to nejen díky dobrému finančnímu ohodnocení a podmínkám pro přijetí, ale i díky příjemnému prostředí, ve kterém se budete nacházet. Velká Británie přináší řadu volných pracovních míst a to nejen pro brigádníky, ale i na stálo.

Práci nebo brigádu v Británii je možné získat jak skrze pracovní agenturu tak i například na místě.

Hledání práce přímo v Británii je sice na jednu stranu nejistota, jestli vůbec něco seženete, ale většina zaměstnavatelů stejně požaduje v první řadě pohovor, ke kterému se budete muset předem dostavit. S tím souvisí pochopitelně i podmínka, znalost jazyka a to alespoň základy. Pravdou je, že na některých pracovních pozicích se znalosti jazyka vyhnete a zde většinou není vyžadován ani pohovor (sběr ovoce, práce, kde není zapotřebí komunikace s lidmi). Práce v hotelech, restauracích nebo na recepcích, zde se znalostem rozhodně nevyhnete a jazyk je to, co vás otevře dveře k novému a dobře placenému zaměstnání.

Většina zaměstnavatelů zajišťuje pro své zaměstnance dokonce i ubytování a to za minimální poplatek, který budete muset každý měsíc odvést. Všechno ostatní včetně stravování si ale musíte plně uhradit. Nutno podotknout, že Velká Británie je s cenami například za potraviny, zcela někde jinde, než Česká republika.

Vložil Práce a letní brigády | Štítek , , , | Zanechat komentář

Práce v Londýně

Londýn je místem, kam většina z nás odlétá na léto za brigádou nebo se dokonce uchyluje k hledání práce na delší dobu. Rozhodně se není čemu divit. Životní úroveň je zde vysoká, platové podmínky dobré a nabídek práce je poměrně dost. Navíc v některých zaměstnáních ani není vyžadována znalost anglického jazyka, který na některých vyšších pracovních postech je podmínkou a naprostou nezbytností k přijetí.

Ideálním řešením, jak získat práci nebo brigádu v Londýně je personální agentura. Pravdou je, že agentuře mnohdy musíte uhradit poplatek za najití práce, ale jen tak se zbavíte shánění letenek, ubytování nebo hledání samotného volného pracovního místa. Agentura vám totiž najde práci přesně podle vašich požadavků a zajistí vše potřebné, co byste ještě před odletem do Londýna měli mít nebo sami zařídit. Odpadají vám tak zbytečné starosti navíc. Zaměstnavatelé v Londýně ale velmi dbají na osobní dojem a pracovní pohovor vás rozhodně nemine, pokud se bude jednat o lepší zaměstnání. Ucházíte-li se o práci na farmě, kde budete celý den sbírat jahody, pohovoru se rozhodně vyhnete.

Život v Londýně rozhodně není nijak levná záležitost a to i co se týče běžného života. Potraviny jsou zde poměrně drahé, zato zde můžete velmi levně nakoupit oblečení, což zajisté ocení každý návštěvník.

Ideální bude, když si s sebou vezmete jen to nejnutnější a zbytek nakoupíte až na místě. A to nejen oblečení, ale i například kosmetiku.

 

Vložil Kam za prací, Práce a letní brigády | Štítek , , , , | Zanechat komentář